Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

R – Rekolekcje
E – Ewangelizacyjne
O – Odnowy

Rekolekcje REO są w niektórych parafiach nazywane: Seminarium Odnowy w Duchu Świętym lub Seminarium Odnowy Życia

2. Jaki jest cel rekolekcji REO?

W czasie rekolekcji głoszone jest podstawowe orędzie chrześcijańskie o Bogu, który kocha, o Jezusie Chrystusie, który umarł i zmartwychwstał dla zbawienia każdego człowieka, o Duchu Świętym, który uświęca i daje moc do szczęśliwego życia zgodnego z wolą Boga. Rekolekcje prowadzą do spotkania z Bogiem, doświadczenia Jego miłości, a także do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako Panu.
REO przygotowuje do modlitwy o nowe wylanie Ducha Świętego. Od nich rozpoczyna się droga formacji. Są odpowiednikiem Seminarium życia w Duchu Świętym.

3. REO to:

• start na drodze dojrzałej i pogłębionej wiary;
  • zmiana życia na życie ucznia Jezusa;
  • zmiana wiary na wiarę żywą.

4. Dla kogo są rekolekcje REO?

• Dla wszystkich, którzy ukończyli 17 lat;
  • Dla pobożnych, którzy wszystko wiedzą, ale widzą potrzebę nawrócenia;
  • Dla osób rzadko chodzących do kościoła;
  • Dla osób mocno i słabo wierzących;
  • Dla osób poszukujących Boga.

Na seminarium REO nie trzeba się wcześniej zgłaszać, zapisy są prowadzone na pierwszym spotkaniu.

Schemat rekolekcji stacjonarnych jest następujący:
Cotygodniowe spotkanie trwające około 1,5-2 h, w czasie którego:

• głoszona jest tematyczna katecheza;
  • odbywa się spotkanie w kilkuosobowej grupce dzielenia. Uczestnicy otrzymują teksty z Pisma Świętego do rozważana i przemodlenia w ciągu tygodnia – codziennie po jednym przez 15 minut. Dynamika rekolekcji skierowana jest w stronę osobistego doświadczania treści, które często doskonale już znamy. Dzięki temu wiara staje się żywa a relacja z Bogiem osobowa.

5. Kto może prowadzić rekolekcje REO?

Za rekolekcje odpowiedzialni są księża opiekunowie grup Odnowy w Duchu Świętym przy danej parafii. Rekolekcje odbywają się wyłącznie za zgodą miejscowego proboszcza. Prowadzącymi rekolekcje mogą być osoby świeckie, pod warunkiem, że działają z polecenia i misji Kościoła Katolickiego, czyli w jedności z władzami duchowymi parafii, diecezji. Osobom prowadzącym najczęściej pomagają animatorzy prowadzący grupki dzielenia, grupa muzyczna wspierająca wspólną modlitwę podczas spotkań.

6. Czy muszę wstępować do Odnowy w Duchu Świętym po skończonych rekolekcjach?

Rekolekcje zachęcają do wstąpienia do jakiejś wspólnoty w Kościele, tak aby wiara pozostawała żywa. Wybór wspólnoty pozostawiony jest indywidualnie każdemu rekolektantowi. Proponujemy m.in. ruch Światło Życie, Kościół Domowy, Neokatechumenat, Krąg Biblijny, Odnowę w Duchu Świętym.

Początek rekolekcji w parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku 29.04.2019

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) są propozycją dla Ciebie, jeśli:

• w swoim sercu przeżywasz jakąś tęsknotę za Bogiem
  • wydaje Ci się, że Go nie znasz, lub znasz za mało
  • straciłeś sens swojego życia, lub pogubiłeś się w życiu
  • a może jesteś zadowolony ze swojego życia i nie chcesz niczego zmieniać?

Proszę przyjdź, a przekonasz się, że można być jeszcze bardziej zadowolonym i żyć pełniej niż kiedykolwiek.

Rekolekcje prowadzą do spotkania z Bogiem, który kocha miłością niezmienną i bezwarunkową, do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako Panu.